14. Jan, 2022

Dziennikarz Mariusz Z. zatrzymany. Były redaktor naczelny z zarzutem gwałtu. Grozi mu 12 lat więzienia

14.01.2022r
Znany dziennikarz Mariusz Z. został w czwartek zatrzymany przez policję. Jak przekazał pisarz Piotr Krysiak, mężczyzna usłyszał między innymi zarzut gwałtu. Informacja ta została też potwierdzona w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
"Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka" - napisał na Facebooku dziennikarz i pisarz Piotr Krysiak. Później informację o zatrzymaniu i zarzutach wobec dziennikarza potwierdził też portal Onet w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Kim jest Mariusz Z.? Znany dziennikarz zatrzymany w sprawie gwałtu
Jak informują dziennikarze, obecnie trwa posiedzenie aresztowe. Mariusz Z. został zatrzymany przez policję w czwartek, a następnie przewieziony do warszawskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu m.in. zarzut gwałtu. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 Mariusz Z. jest znanym dziennikarzem. Do 1981 roku pracował w warszawskiej "Kulturze". Następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie został jednym z głównych komentatorów dziennika "The Detroit Free Press".
W latach 1998-2000 był współprowadzącym dwutygodnika "Komputer Świat". W 2003 roku został zatrudniony na redaktora naczelnego dziennika "Super Express". Od 2006 do 2007 roku był naczelnym tygodnika "Przekrój". W kolejnym roku pełnił funkcję redaktora naczelnego Superstacji. Prowadził tam program "Rezonans". 
We wrześniu 2008 roku został wydawcą programu "Konfrontacje" w Polsacie. W następnym roku został redaktorem naczelnym serwisu redakcja.pl oraz redaktorem serwisu ObserwatorFinansowy.pl sponsorowanego przez Narodowy Bank Polski. Do 2010 roku był też jednocześnie doradcą prezesa NBP. Później pracował dla firmy kosmetycznej Inglot. 
Następnie wrócił do Polsatu. Na antenie Polsat News 2 prowadził program publicystyczny "Prawy do lewego, lewy do prawego". Poza tym jest autorem kilku książek - "Vademecum dziennikarstwa" oraz "Odetchnij jeszcze raz" cykl: Elementy zbrodni (Tom 3).