14. Jan, 2022

Znany z leczenia amantadyną. Dr Bodnar zakłada własną partię - Wspólnie dla Zdrowia

13.01.2022r/Dodano 14.01.2022r

Dr. Włodzimierz Bodnar, znany z odmiennego niż powszechne podejścia do leczenia koronawirusa, założył swoją partię polityczną - Wspólnie dla Zdrowia. Propagator stosowania amantadyny w leczeniu Covid-19, Oprócz "zakończenia pandemii", chce m.in. wprowadzenie demokracji na wzór szwajcarskiej i uproszczenia systemu podatkowego.
Dr Bodnar w rozmowie z „Polityką” przyznał, że zebrał już 2 tys. podpisów. Kolejnym krokiem ma być dopracowanie statutu i skompletowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do rejestracji partii. Jak sam przyznał na pomysł założenia własnego ugrupowania politycznego wpadł, gdy napotkał się z problemami po medialnej burzy związanej z leczeniem chorych na Covid-19 amantadyną.
Wspólnie dla Zdrowia ma się opierać na czterech filarach:
  • Zdrowie: Zakończenie pandemii. Wymiana doświadczeń między lekarzami z całego świata i wypracowanie efektywnych protokołów leczenia na każdym etapie choroby COVID-19, zarówno poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń. Zapewnienie wolności wypowiedzi i dyskusji.
  • Wolność: Wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski. Uważamy, że Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata.
  • Wsparcie: Wsparcie i rozwój dla firm. Uzdrowienie i uproszczenie systemów podatkowych. Państwo przyjazne dla przedsiębiorców. Wyrównanie poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej.
  • POLSKA: Wykorzystanie geopolitycznego potencjału Polski będącej w centrum Europy w handlu międzynarodowym. Budowanie silnej pozycji i współpracy Polski w świecie.
niezalezna